Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu.
Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia
ECMEN
Jaworski Ośrodek Kultury
top

Zabójcza Oferta

2019-10-28 16:56:02, dodał: Paweł Opaliński, kategoria: ogólne
Spektakl ?Zabójcza oferta? jest komedią satyryczną piętnującą patologiczne zjawiska występujące we współczesnym społeczeństwie konsumpcyjnym, pospolite oszustwa, wyłudzenia, wprowadzanie w błąd pod pozorem rzekomo niezwykle korzystnych ofert o charakterze handlowym. Ofiarą tych nieuczciwych i amoralnych machinacji padają najczęściej ludzie bezradni społecznie, osoby starsze, lub nieradzące sobie do końca z rzeczywistością. ?Zabójcza oferta? przedstawia właśnie taką sytuację.

?Do starszej pani (Lilli) przybywa w dniu jej urodzin trzech panów z ofertami handlowymi. Pierwszy z nich, Ox handluje bezwartościowymi towarami, które wciska klientom na podobno niezwykle korzystne raty. Ox jest postacią groteskową, ale równocześnie groźną, bo nie można się go pozbyć, nie przemawiają do niego żadne argumenty.
Drugi z niezapowiedzianych gości, Agent przychodzi z propozycją odwróconej hipoteki. Jego firma ma wypłacać Lucy pewną kwotę przez 10 lat, a potem przejmie jej mieszkanie? Agent, przystojny, elokwentny, podobający się kobietom jest postacią na wskroś cyniczną i bezwzględną, co ukrywa pod pozornym ciepłem i kurtuazją.
Trzeci z gości to Komornik, który ma tytuł egzekucyjny dotyczący osoby o tym samym nazwisku, co Lucy. Komornik czuje się całkowicie bezkarny w swoich działaniach, nie liczy się z nikim ani z niczym. To okrutny demiurg konsumpcyjnego świata, w którym wszyscy są zadłużeni i prędzej czy później trafią w jego ręce. Pointa sztuki jest tryumfem Lucy nad jej prześladowcami, co powinno przynieść widzom satysfakcję.?

Twórcami ?Zabójczej oferty? jest para polskich autorów Katarzyna Ciesielska ? Ławrynowicz i Marek Ławrynowicz tu występujący pod pseudonimem Evan Triple. Współpracują ze sobą jako autorzy powieści radiowej w ?Jezioranach?, ale mają na swoim koncie także osiągnięcia indywidualne.
Sztuka ta nie miała swoich premier w polskich teatrach, a niewątpliwie zasługuje na dotarcie do szerszej publiczności. Przedstawienie jest promocją warszawskiej sztuki współczesnej i promocją warszawskich twórców.

Obsada: Ewa Złotowska, Wojciech Majchrzak, Mikołaj Krawczyk, Andrzej Niemirski
reżyseria: Grzegorz Mrówczyński
scenografia: Jerzy Rudzki

Teatr Miejski 14 grudnia o godzinie 18.00. Bilety w cenie 80,00 zł do nabycia w kasie Jaworskiego Ośrodka Kultury a także na www.JOK.jawor.pl oraz kupbilecik.pl
Godziny otwarcia
Kontakt
mapa
Social media